Showcases Category: Chronograf

How I built a dashboard about COVID-19 in South America with InfluxDB

I wanted to know how COVID-19 is developing in part of South America, also I’m playing with InfluxDB. The result: A dashboard of cases and death with InfluxDB.

I usually used InfluxDB, Chronograf, Grafana, Zabbix and that kind of solutions to monitor services and systems but not for processing and visualize another kind of information.

InfluxDB & Kapacitor & Chronograf Kullanarak Çoklu Koşul Bildirimleri Oluşturmak

Bir önceki yazımda InfluxDB , Kapacitor kullanarak bir değer üzerinden deadman bildirimleri oluşturmuştuk. O yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.
Normalde Chronograf-UI kullanarak tek bir değer üzerinden kural oluşturmak oldukça kolay. Fakat birden fazla değer ile oluşturmak istediğimiz zaman biraz ellerimizi kirletmemiz gerekiyor.

For this project you need low cost hardware and open source software.

Telegraf, InfluxDB, Chronograf ve Kapacitor’un baş harflerinden oluşan TICK stack, sunucu monitor etmek için kullanılan bir uygulamalar bütünüdür. Sunucu monitor etmek, farklı durumları tespit etmek ve ortaya çıkan sorunlardan kısa sürede haberdar olup çözebilmek ilk adımıdır.

Docker: TICK (Telegraf+InfluxDB+Chronograf+Kapacitor)

Hace tiempo que escribí un articulo sobre como desplegar TIG (Telegraf + InfluxDB + Grafana), ahora utilizo TICK (Telegraf + InfluxDB + Chronograf + Kapacitor), en vez de Grafana, utilizo Chronograf y para la gestión de avisos Kapacitor.

Scroll to Top